Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Nie kręcą się wentylatory na chłodnicy...

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Nie kręcą się wentylatory na chłodnicy...

    Zamieszczone przez rafiki
    Agamek12, te Wanaty pod Częstochową? :szeroki_usmiech a właśnie jak ze szwagrem oglądałem jego program, to pomyśleliśmy, że może by tu do nas przyjechał :szeroki_usmiech
    Tak, pod Częstochową
    Jak za parę tygodni będzie reportaż z tego wydarzenia, to machającym obydwoma dłońmi jestem ja :diabelski_usmiech

  • #2
    Nie kręcą się wentylatory na chłodnicy...

    Witka.

    Mam taki problem - w O1 nie kręci mi się żaden wentylator mimo, że klima włączona. W związku z tym na postoju lub w korku temperatura rośnie mi ponad 90 st. (Podczas jazdy temp jest na 90 st, bo wiadomo - wiatr wieje w chłodnicę) Natomiast jak wyłączę silnik zaczyna się kręcić wentylator od strony pasażera (od strony kierowcy dalej się nie kręci).

    Czy możliwe jest, że walnięty duży wentylator (ten od strony kierowcy) powoduje, że na włączonym silniki i klimie nie kręci się również mały?

    Wiem, że w sprawnym samochodzie przy włączonej klimie, bez względu na temp. silnika powinny się kręcić oba wentylatory...

    Zadziwia mnie jednak to, że po wyłączeniu silnika, przy jego wysokiej temperaturze włącza się mały wentylator, a na włączonym również przy temp ponad 90 st nie kręci się żaden...

    Pzdr,
    Jest:
    O2 FL RS, 2009 2.0 TDI CR, 190KM, 410Nm by SoftCar
    Była:
    O1 Tour 2006, 1.6 BFQ + LPG BRC Seq24
    O1 1998, 1.6 AEE + LPG

    Komentarz


    • #3
      jimw, komputer i odczytać błędy.
      Diagnostyka komputerowa samochodów - Poznań i okolice

      Komentarz


      • #4
        siemano

        mam ten sam problem wentylator od strony kierowcy nie kręci się podczas włączonej klimy zasięgnąłem języka u fachowca powiedział że do wymiany wentylator gdyż to częsta przypadłość i wentylator podlega wymianie . Macie jakieś spostrzeżenia uwagi własne doświadczenia w tym temacie ? ile kosztuje taki wentylator a może nie trzeba wymieniać całego urządzenia a może jakaś regeneracja ?
        Światem rządzi miłość. Ja na przykład kocham wypić.

        Komentarz


        • #5
          Witam. Maiłem podobną przypadłość. Duży wentylator nie kręcił się. Próbowałem go reanimować, ale nie udało się. Kupiłem zamiennik za 100zł, 40minut roboty i wszystko hula jak dawniej.

          Komentarz


          • #6
            U mnie wentylator był po prostu padnięty. Po wymianie na nówkę wszystko śmiga jak fabryka zaprojektowała.

            Pzdr,
            Jest:
            O2 FL RS, 2009 2.0 TDI CR, 190KM, 410Nm by SoftCar
            Była:
            O1 Tour 2006, 1.6 BFQ + LPG BRC Seq24
            O1 1998, 1.6 AEE + LPG

            Komentarz

            POWRÓT NA GÓRĘ
            Pracuję...
            X